LordMedia

دیجیتال مارکتینگِ مدرن

چگونه در اینستاگرام ، اینفلوئِنسر شویم؟

بدون دیدگاه

تا اسم اینفلوئنسر میاد همه به فکر میلیون ها فالوور و البته میلیون ها تومن میوفتن، که خب خیلی عجیب هم نیست، ولی برای تبدیل شدن به اینفلوئنسر و کسب در آمدِ درست و حسابی نیازی به میلیون ها فالوور ندارید و البته نیاز به فالوور فیک هم ندارید . تمام کارهایی که لازمه که انجام بدین تا تبدیل بشین به اینفلوئنسر تو اینستاگرام ، رو به ۱۰ قدم ساده تقسیم کردم و یکی یکی بررسیشون میکنیم،پس بدون اتلاف وقت بریم سراغ “چگونه در اینستاگرام،اینفلوئنسر شویم؟” .

۱. انتخاب موضوع

اولین و مهم ترین قدم برای تبدیل شدن به اینستاگرام اینفلوئنسر انتخاب موضوع و چسپیدن به اونه، موضوعی رو باید انتخاب کنید که کاملا دربارش اطلاعات دارید و واقعا بهش علاقه دارید و حوصله تون سر نمیره بعد چند ماه که اتفاقی نیفتاد. هیچوقت به خاطر اینکه فلانی در فلان موضوع داره کلیاتی فالوور میگیره سمت موضوعی نرید مگر اینکه شما هم علاقه و اطلاعات، در اون موضوع داشته باشید. در کل، اوایل کار جوگیر نشید یه موضوعی رو انتخاب کنید که بعدا پشیمون میشید و دیگه نمیتونید به راحتی موضوعتون رو عوض کنید.
هر چی تو انتخاب موضوع سختگیر تر باشید راهتون آسون تره.
نکته ای که داشت یادم میرفت هم اینه که اگه راحت نیستید که فالوورا خودتون رو ببینن، موضوعی که نیاز به حضورتون داره رو انتخاب نکنید یا هم اگر میکنید کسی رو پیدا کنین باهاتون همکاری کنه برای محتوای ویدیویی.
پست های شما باید بازتابی از علایق ،سرگرمی ها و اون موضوع اصلی که انتخاب کردید باشه نه مطالب رندومی که به ذهنتون میاد.

۲. نوشتن بیوگرافیِ تاثیرگذار و به یاد ماندنی

بعد از مشخص کردن موضوع ، باید رو اولین چیزی که هر کسی که میاد تو پیجتون متوجهش میشه، یعنی بیوگرافی کار کنید. تو بیوگرافی باید خودتون معرفی کنید که چکاره هستید و چه هدفی دارید و چرا باید شمارو فالو کنن و نرن سراغ نفرات بعدی، درواقع باید یه دلیل خوب به کاربرا بدید که شما رو فالو کنن.
هرچی بیوگرافیتون جذابتر باشه احتمال جذب فالوور هم بیشتر میشه.
استفاده از ایموجی ها خیلی تاثیرگذاره و باعث احساس نزدیکی میشه پس سعی کنید حداقل از یه ایموجی استفاده کنید.

۳. داستان خودتون رو تعریف کنید

اگه فکر کردید با پست کردن چندتا عکس و ویدیو میشه تبدیل به اینفلوئنسر شد ، کمی در اشتباهید.
به همون اندازه که عکس و ویدیو مهمه ، کپشن هر پست هم مهمه. تو کپشن هاتون سعی کنید از تجربیات شخصی و داستان های جذابی که براتون اتفاق افتاده که مرتبط با پستتونه استفاده کنید ،چون با این کار فالوورها باهاتون بیشتر ارتباط برقرار میکنن و باعث نزدیکی شما و فالووراتون میشه.
کپشن های شما باید ارائه دهنده برندتون و هدف اصلیتون از این فعالیت ها باشه.
سعی نکنید داستان سرهم کنید چون بلاخره دستتون رو میشه . سعی کنید داستان خودتون رو به شیوه ای جذاب تعریف کنید و اصالت محتوای خودتون رو حفظ کنید.

۴. جذاب بودن پست ها

منظور از جذاب بودن پست ها اینه که همه پست هایی که تو پیجتون میزارید یه تم رنگی مشخص داشته باشه و در کنار همدیگه خیلی قشنگ به نظر بیان.
جذابِ بودن کلی پیج ، درصد جذب فالوور های جدید رو خیلی بالا میبره ، پس سعی کنید از نرم افزار های ادیت استفاده کنید تا همه ی پست هاتون سطحی از کیفیت و جذابیت رو داشته باشن.
کپی نبودن پست هاتون خیلی مهمه چون وقتی برندی برای همکاری میاد احتمال اینکه متوجه بشه که شما کپی کردید بسیار زیاده، پس این ریسک رو به جون نخرید و محتوا تولید کنید.

۵. منظم و پیوسته پست بزارید

جذاب بودن پست ها و کپشن بدون پیوستگی هیچ نتیجه ای نداره و باعث میشه بعد مدتی دیگه حوصله تولید محتوا رو نداشته باشید و کلا بکشید کنار ، پس علاوه بر پست و کپشن ، باید به زمان پست گذاشتن و پیوسته در اون زمان پست گذاشتن هم توجه کنید.
خیلی از اینفئلونسرها هر روز پست میزارن ، بعضیاشون هفته ای سه تا پنج تا که بستگی به موضوع انتخابیتون هم داره ولی در کل، هفته ای کمتر از سه پست توصیه نمیشه.
“توجه” : هر روز تَکرار میکنم هر روز ، استوری بزارید.
رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود
رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود

۶. اکانتتون رو به بیزنس، سوییچ کنید

چرا اکانتمو به بیزنس سوییچ کنم؟ چون اینستاگرام یه سری داده از رفتار فالوورا و پست هاتون بهتون میده که میتونه در تولید محتوا های بعدیتون بهتون خیلی کمک کنه و از طریق این اطلاعات میتونید هدفمند تر جلو برید .
خوبی دیگه ای که داره اینه که میتونید راه ارتباطی دیگه ای جز دایرکت در اختیار فالووراتون قرار بدید که باهاتون ارتباط برقرار کنن.
برای هشتگ گذاری و نوع پست بعدیتون ، از این داده ها استفاده کنید

۷. استفاده از هشتگ های درست

وقتی شما از هشتگ استفاده میکنید دارید به الگوریتم میگید که موضوع پست شما درباره چیه ، هشتگ از نظر جذب ترافیک هم ابزار بسیار قدرتمندیه ، علی الخصوص در حال حاضر. سعی کنید هشتگ هاتون رو با دقت و کمتر از ۱۵ تا برای هر پست استفاده کنید، هشتگ تکراری هم نزارید چون شانستون برای جذب ترافیک میاد پایین.

۸. با فالووراتون تعامل داشته باشید

مهم ترین چیزی که شما در حال حاضر دارید فالوورای خودتونه ، پس باید به دقت ازشون مراقبت کنید و علاوه بر اینکه به خواسته هاشون توجه میکنید باید به صورت جدی پیگیرشون باشید.جواب تک تک کامنت ها رو بدید در بین کامنت ها اگه فالووری استوری داشت، حتما استوریشو ببینید و اگه میتونید جوابی بدید به استوریشون یا در نظر سنجیشون شرکت کنید.
از مسابقه و نظرسنجی تو استوری هاتون استفاده کنید تا بیشتر و بیشتر به فالووراتون نزدیک بشید .
در کل پیگیرشون باشین تا پیگیرتون باشن 🙂

۹. با دیگر اینفلوئسرها تعامل داشته باشید

وقتی شما با اینفلوئنسرهای مرتبط با حوزه خودتون در ارتباط باشید و مطالب مفیدشون رو به مخاطبین خودتون انتقال بدید ، بعد از مدتی میبینید که اونها مطالب مفید و باارزشتون رو با مخاطبینشون به اشتراک میذارن.
اینفلوئنسرهای حوزه ی کاریمون رو به سه دسته تقسیم میکنیم و رفتارمون رو نسبت به اونها مشخص میکنیم
۱. خیلی معروف و قدیمی تر، نوع رفتار: در حد لایک و کامنت
۲. کمی معروف و قدیمی تر، نوع رفتار: لایک و کامنت و اشتراک گذاری پست های مفیدشون و طلب راهنمایی
۳. هم سطح شما ، نوع رفتار: تشکیل گروه های تلگرامی و دایرکت و تبادل اطلاعات و کمک برای رشد گروهی

۱۰. با ترندها همراه باشید

همراه شدن با ترندها یکی از راه های مرسوم اینفلوئنسرها برای جذب فالوور در اوقات مختلف سال هستش.
شرکت در چالش های ترند اینستاگرامی از نمونه های ملموس همراه شدن با ترند هاست. وقتی محتوایی بر اساس ترندها ، تولید میکنید دقت کنید از هشتگ های اون ترندها هم به خوبی بهره ببرید.

۱۱. با برندها ارتباط برقرار کنید

برندها را از حضور خودتون مطلع کنید و بهشون بگید که شما هم در این حوزه فعالیت میکنید و تمایل به همکاری دارید .
وقتی یک برند نسبتا خوب باشما کار کنه ،خودش یه تبلیغات برای شما محسوب میشه یعنی شما این کیفیت و صلاحیت رو داشتید که برندی با شما همکاری کنه و این باعث جلب اعتماد دیگر برندها میشه .


فکر نکنید تبدیل شدن به اینفلوئنسر خیلی آسونه ، این راه ها فقط شروعی بر مسیرِ تبدیل شدن به اینفلوئنسره. هرچه جلوتر برید چالش ها سخت تر میشه ولی خب برای رسیدن هرچیزِ بزرگی باید تلاش کرد و زحمت کشید ، چه بهتر که در مسیری زحمت بکشید که بهش علاقه دارید و خستتون نمیکنه.

مثله همیشه اگه سوالی دارید یا کسب و کاری در اینستاگرام دارید و رشد خوبی نداره، میتونید به آیدیم LordHanaei@ تو اینستاگرام پیام بدید.

محمد حناییپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *