LordMedia

دیجیتال مارکتینگِ مدرن

الگوریتم اینستاگرام ۲۰۱۹ : چگونه کار میکند؟

بدون دیدگاه

همه ی ما در چندسالی که با اینستاگرام سرو کار داشتیم،‌به این مسئله پی بردیم که اینستاگرام یه چیزی فراتر از پست گذاشتن و هشتگ زدنه و فاکتور های دیگه ای هم وجود داره که رو تعامل کاربرا تاثیر گذاره.
تو این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که الگوریتم چیکار میکنه و از جون ما چی میخاد و اینکه چجوری ازش بهره ببریم.

نِیَت الگوریتم اینستاگرام

۱ . یوزرهایی که از پلتفرم استفاده میکنن کاملا راضی باشن و فکر کوچ کردن به پلتفرم دیگه به ذهنشون خطور نکنه.
۲ . یوزر ها وقت بیشتری تو پلتفرم صرف کنن و برای کارهای روزانه شون به پلتفرم سر بزنن
۳ . حذف یوزرهایی که دیگران رو اسپم میکنن و با استفاده از بلک هَت تاکتیک باعث خرابی آمار اینستاگرام بشن (در واقع اکانت هایی که با کارهایی، تاثیر منفی رو آمار کلی اینستاگرام بزارن)

سیستم های الگوریتم اینستاگرام

۱ . سیستم پیشنهادات : اینستاگرام با بررسی فعالیت همه ی کاربران، در موضوع مشخصی اونها رو دسته بندی میکنه . موضوعی که که از نظر الگوریتم اون کاربر بیشترین علاقه رو بهش داره .
کار و هدف اصلی سیستم پیشنهادات اینه که یه محتوای با کیفیت از یک پیج با Health Score بالا رو تا جایی که امکان داره، به افرادی که به اون مسئله علاقه مندن نشون بده و در واقع به وایرال شدن پست ها کمک کنه.
۲ . سیستم مجازات : اینستاگرام تمام فعالیت های شما رو بررسی میکنه و براساس فعالیت هاتون به شما Health Score میده و براساس اون Heath Score، محتوای شما رو به دیگران پیشنهاد میده.
در صورت هرگونه عملی که باعث پایین اومدن Health Score بشه ، اینستاگرام شما رو به نحوی مجازات میکنه.
(چون درباره مجازات اینستاگرام در مقالات قبلی توضیح دادم اینجا همه موارد رو بررسی نکردم)

الگوریتم اینستاگرام چگونه کار میکند ؟

الگوریتم اینستاگرام سه فاکتور اصلی داره که شامل : علاقه مندی ، به موقع بودن و تعامل
میشه، که یکی یکی بررسی میکنیم.

علاقه مندی : همونطور که بهش اشاره کردم اینستاگرام تمام فعالیتهای کاربرانشون زیر نظر داره و با استفاده از سیستم شناسایی عکس و ویدیو، به طور دقیق علاقه مندی کاربران رو دسته بندی میکنه و محتوایی رو بهشون نشون میده که فکر میکنه، کاربرا بهش واقعا علاقه دارند.
بهره وری : توجه کنید چه مدلِ محتوایی ای که تو پیجتون گذاشتید، بیشترین مشارکت رو داشته و سعی کنید در آینده بیشتر از از اون مدل استفاده کنید.

به موقع بودن : الگوریتم به صورتیه که زمانی که شما آنلاین هستید اگه پستی گذاشته بشه در بالای فید و به عنوان اولین پست به شما نمایش داده میشه.
بهره وری : با استفاده از قسمت Insight ،‌ زمان فعال بودن فالوورهاتون رو بفهمید و در زمانی پست بزارید که اکثر فالورراتون آنلاین هستند . با این کار پست شما در بالای فید اونها قرار میگیره و احتمال دیده شدن مشارکت در پست شما بیشتره .

تعامل : الگوریتم رابطه ی شما با تمام فالورراتون رو بررسی میکنه. با هر فالووری که تعامل بیشتری داشته باشید،‌ احتمال نمایش پست شما در فید اون فالوور بیشتر میشه.
بهره وری : با جواب دادن به کامنتها و ویو زدن استوری و … میتونید رابطه ی خودتون رو با فالووراتون رو تقویت کنید.


در این مقاله به کلیت رفتار الگوریتم پرداختم . در نوشته های بعدی مواردی رو بررسی میکنم که بتونیم با استفاده از اونها، رو الگوریتم سوار بشیم ، پس با من همراه باشید.
مثله همیشه اگه سوالی دارید یا کسب و کاری در اینستاگرام دارید و رشد خوبی نداره، میتونید به آیدیم LordHanaei@ تو اینستاگرام پیام بدید.

محمد حناییپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *